Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia?

Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia?

Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia?

Pytanie przed jakim stają właściciele domów i obiektów, którzy zdecydowali się na instalację daszka nad drzwi. Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia na budowę, czy też tak kosmetyczny zabieg przeprowadzić możemy będąc z tego obowiązku zwolnieni?

Daszki nad drzwi a pozwolenia budowlane:

Niestety Prawo Budowlane obliguje nas do uzyskania pozwolenia budowlanego przed rozpoczęciem montażu daszka nad drzwi. Mówi o tym art. 28 ust. 1 z dnia 7 lipca 94r. Instalacja daszku nad drzwi według norm PN-ISO o właściwościach użytkowych w budownictwie wyraźnie informuje nas, że instalacja daszku nad drzwiami zmienia parametry użytkowe budynku.

W związku z tym montaż daszku traktowany jest w kategoriach prawa budowlanego jako przebudowa, i jako taki wymaga otrzymania pozwolenia budowlanego. W tym przypadku nie można skorzystać z art.29 Prawa Budowlanego, które to podaje rodzaje robót budowlanych zwolnionych z obowiązku uzyskania pozwolenia budowlanego, gdyż daszek nad drzwi kwalifikowany jest jako element powierzchni drugorzędnych, jak rampy zewnętrzne, schody zewnętrzne czy oświetlenie na zewnątrz.

Producent zadaszeń TPLAST.

Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia?
  • Ocena artykuły

Czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia?

Zastanawiasz się czy instalacja daszku nad drzwi wymaga pozwolenia na budowę, czy też tak drobny zabieg możemy wykonać będąc z tego obowiązku zwolnieni?

5
Ocena użytkowników: 2.4 (17 głosów)
Wysyłanie

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena